Dobšinskú benzínku olúpili s plynovou pištoľou

Polícia intenzívne pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý dnes (21.07.2014) krátko po druhej hodine nadránom lúpežne prepadol čerpaciu stanicu pohonných hmôt v meste Dobšiná. Páchateľ vošiel do priestorov čerpacej stanice, pričom na zamestnanca, ktorý sedel za obslužným pultom, namieril plynovú pištoľ a pod hrozbou jej použitia žiadal vydanie peňazí z trezora a registračnej pokladne.

Ako pre náš portál povedal hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó: „Pracovník obsluhy mu z obavy o svoj život a zdravie z pokladne vydal najmenej 400 eur a tiež svoj mobilný telefón. Následne páchateľ viackrát z uvedenej zbrane na muža vystrelil a z miesta ušiel. K zraneniu pracovníka čerpacej stanice nedošlo. Kriminalistický technik na mieste činu zaistil viacero stôp, ktoré budú predmetom expertízneho skúmania.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže (trestná sadzba na sedem až 12 rokov).“ Polícia žiada verejnosť, aby akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli objasniť tento zločin oznámili  na ktoromkoľvek útvare PZ, resp. na známom bezplatnom telefónnom čísle 158.

Ilustračné foto: Stock.xchng