Dobšinskí bežci mieria do Berlína

Bežci z tímu Run Team LKVD Dobšiná sú známi v našom regióne organizovaním už tradičnej Dobšinskej desiatky. Tá v širokej verejnosti vzbudila a znovu oživila záujem o beh, ktorý bol dlhšie nedoceneným a nebol v Dobšinej ani nijako organizovaným športom. Situácia sa však s predstavením Dobšinskej desiatky rázne zmenila a dnes sa k behu hlási čoraz viac priaznivcov. V Run Team LKVD Dobšiná máme kvalitných bežcov, ktorí nás reprezentujú na rôznych maratónoch. Aj teraz majú ambíciu reprezentovať naše mesto v Berlíne.

Berlínsky maratón a polmaratón, patrí k najznámejším ,najväčším, no tiež najrýchlejším maratónskym pretekom. Prvý beh sa uskutočnil v roku 1974 a od tej doby sa beh stal súčasťou tohto mesta. Ako sme už spomenuli, dobšinskí bežci by sa ho v tomto roku radi zúčastnili. Bližšie nám o tom, ale aj samotnej myšlienke organizovania pretekov v Dobšinej povedal Róbert Gotthardt, člen tímu. „Prvotnou bola myšlienka organizovania bežeckých pretekov, ktoré sme nazvali Dobšinská desiatka. Udialo sa tak v spolupráci s mestom a Ing. Richardom Macháňom. Pre pretek sme vybrali Lányi Hutu, kde nám učarovalo prostredie a vhodnosť terénu pre beh.

Postupne začalo priaznivcov pribúdať a zostavil sa Run Team, ktorý však nie je nikde evidovaný, no následne nás akoby prichýlila organizácia LKVD Dobšiná. Veľkým motivátorom nám bol Marek Leško Rusnák, ktorý nás dokázal motivovať k ešte aktívnejšiemu behu, čo odštartovalo aj šnúru maratónov, kde prvým absolvovaným bol Košický polmaratón, ktorého sa zúčastňujeme už každoročne. Tím už má za sebou ale aj maratóny v Česku, Poľsku a Rakúsku.“ Dodal Róbert Gotthard a priblížil nám aj Berlínsku ambíciu.

„Naši bežci sa medzi sebou dohodli, že v každom roku absolvujú maratón, čo sa im zatiaľ vždy podarilo. Teraz je v dohľade Berlínsky polmaratón a zúčastnilo by sa ho dovedna päť bežcov. Je to Marián Varga, Marek Leško Rusnák, Richard Macháň, Milan Lukáč a Peter Konček. Samozrejme sú tu náklady, jednak cestovné výdavky, ubytovacie, keďže sa jedná o tri dni, no v neposlednom rade je to aj štartovné. Pre piatich bežcov je to dovedna asi 1000 eur. Určite budeme preto veľmi radi, ak by sa našli sponzori, ktorí budú ochotní oceniť myšlienku reprezentácie nášho mesta na tomto prestížnom polmaratóne v Berlíne, pričom prvým sponzorom je Ján Slovák,Penzión Calisto, ktorý tím podporil sumou 100 eur.“ Dokončil pre náš portál Róbert Gotthardt. &V prípade záujmu podporiť tím, sa môžete obrátiť na číslo: 0908 331 737.

{gallery}foto_sport/beh_berlin{/gallery}

Poskytnuté foto: Run Team LKVD Dobšiná