Šport

Dobšinské posádky žali úspech

V dňoch od 05.04. do 07.04.2013 sa uskutočnila u našich susedov v Maďarsku automobilová súťaž RALLY EGER 2013, ktorá bola súčasťou majstrovstiev Slovenska v Rally. V rámci Slovenského rally  to bolo úvodné podujatie. Štartová listina nabitá takými menami ako Kazár, Bútor, Herczig, Melichárek, Grzyb, Béreš bola predpokladom preteku na najvyššej úrovni.

Maďarskí organizátori pripravili podujatie na vynikajúcu. Súčasťou štartovky boli aj dve naše čisto Dobšinské posádky, obe súťažiace za ten istý team KL Racing a to Vlasto Majerčák – Marcel Kollárik na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX a Tomáš Fusko – Ján Slovák na vozidle Škoda Felícia Kit Car. Maďarské rýchlostné skúšky sa vyznačujú medzi rallystami prívlastkom „na srdce“ čo značí , že sú veľmi rýchle a často popretkávané mnohými retardérmi.

Vlasto s Marcelom počas celého preteku držali tempo s konkurenciou a v závere súťaže na posledných rýchlostných skúškach svoje tempo ešte výrazne posunuli dopredu, čo vynieslo zaslúžené druhé miesto v triede 3 v rámci MSR. Tomáš s Janom ukázali, že aj staručká Felícia dokáže ponaháňať novú techniku čo im vynieslo druhé miesto v triede 6 v rámci MSR, ktoré je o to cennejšie, že toto bola Tomášová prvá ostrá rally. Dve druhé miesta pre Dobšinú sú krásnym výsledkom. Posádkam patrí obrovská gratulácia a prianie takýchto umiestnení po celú ďalšiu kariéru. Kompletné výsledky nájdete TU.

Lenka Hudáková, foto: Auto sport foto