Kultúra

Dobšinské gymnázium ožilo strašidelnými maskami

Posledný školský deň pred krátkymi jesennými prázdninami si žiaci dobšinského gymnázia spestrili zábavnou aktivitou. Na Gymnáziu v Dobšinej bol 29.10.2014 4.helloweenský karneval. Tvorivosť a šikovnosť detí sa prelínala s nápaditosťou a originalitou masiek, do ktorých sa poobliekali všetci, malí primáni aj veľkí maturanti,  jednotlivci, aj celé triedy. Zaujímavosťou bola strašidelná  výzdoba  tried. V niektorých boli osvetlené vyrezávané tekvice, v iných voňali ihličnaté stromy, hrala strašidelná hudba, všade viseli obrovské pavučiny a  na „náhrobných kameňoch“ boli vtipné nápisy.

Najstarší študenti školy, tohtoroční budúci maturanti, sa postarali o hudobné ozvučenie strašidelne vyzdobenej „sály“  (telocvične),ale aj  zorganizovali zábavné súťaže počas celého dopoludnia.  Nevšedné masky dostali maličké vecné ceny a  ocenené boli aj najoriginálnejšie  vyzdobené triedy.

Na záver dňa sa všetky masky prešli po meste a námestí. Táto aktivita študentskej rady pri GD sa stáva pomaly tradíciou. Je iba jednou z mnohých aktivít, ktoré počas školského roka organizujú aktívni, šikovní študenti s plnou podporou svojich neúnavných učiteľov.