Kultúra

Dobšinská nota 2017 plná speváckych talentov z dvoch okresov

V piatok 21.04.2017 sa v divadelnej sále Kultúrneho domu v Dobšinej uskutočnil už 4. ročník obľúbenej speváckej súťaže s názvom „Dobšinská nota“. Túto súťaž zorganizovalo Mesto Dobšiná a miestne Centrum voľného času s mediálnou podporou Domu Matice slovenskej v Rožňave. V tomto ročníku sa na profesionálnom pódiu vystriedalo 16 súťažiacich z rožňavského a revúckeho okresu v troch súťažných kategóriách. Pri prezentácii si súťažiaci vyžrebovali svoje poradové čísla, podľa ktorých vystupovali na javisko. V mnohých prípadoch bolo ich spevácke nadanie odmenené búrlivým aplauzom publika.

O výkonoch súťažiacich rozhodovala porota v zložení Karol Kún, pedagóg ZUŠ v Dobšinej, Matej Lipták, hudobný pedagóg a pani Anna Macková, vedúca oddelenia kultúry pri MsÚ Dobšiná, ktorá je taktiež vedúcou FS Gemerčatá. Podujatie obohatili tanečnými vystúpeniami dievčatá zo záujmového útvaru Svet tanca, pri CVČ Dobšiná, pod vedením Bibiány Slovákovej. Po odznení poslednej súťažnej piesne sa porota odobrala na krátku poradu, kde určila víťazov. Vyhlásení boli víťazi jednotlivých kategórií a v absolútnom poradí sa na treťom mieste umiestnila Lucia Eštvánčiková, ktorá zastupovala ZUŠ Revúca, na druhom mieste sa umiestnila Michaela Miturová, zastupujúca ZŠ Zlatá v Rožňave a víťazkou Dobšinskej noty 2017 sa stala Miriam Gallová, zastupujúca Gymnázium v Rožňave.

Z rúk primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka si víťazi jednotlivých kategórií a absolútni víťazi prevzali hodnotné ceny vo forme hudobných nástrojov, ocenení a iných pozorností. Po celý čas namiesto tvrdej rivality vládla aj medzi súťažiacimi dobrá nálada, čo naplnilo zmysel súťaže, ktorý je nielen o prezentácii speváckych talentov, ale najmä o tom, že hudba spája všetkých, bez akýchkoľvek rozdielov. V závere vydareného podujatia zaspievala svoju víťaznú pieseň víťazka Dobšinskej noty 2017, Miriam Gallová. Podujatie podporili: H2 Security, Astom 4PS, Tomex biomasa s.r.o., East SK. Už teraz sa tešíme na budúci ročník Dobšinskej noty a spevácke talenty, ktoré aj formou tejto súťaže môžu prezentovať svoje nadanie.

Text & foto: Juraj Karika