Dobšinčanov čakala štedrá mikulášska nádielka aj v podobe podujatí

Na 06. december každoročne netrpezlivo čakajú všetky deti, keďže tento deň symbolizuje návštevu Mikuláša a jeho pomocníkov. Inak to nebolo ani v tomto roku, kde si v Dobšinej Mikuláš aj so svojim pomocníkom čertom vybrali na návštevu ako prvú základnú školu. V spoločenskej miestnosti školy postupne odovzdali balíčky plné sladkých maškŕt, pričom tých ktorí počas celého roka hnevali napomenuli a tých, ktorí poslúchali pochválili. Ich kroky následne viedli do štyroch tried materskej školy na ulici SNP. Tam im deti predniesli vianočné básničky a zaspievali veselé pesničky, na ktoré si Mikuláš spoločne s čertom zatancovali. Ich prítomnosť deti ocenili veľkou radosťou a žiadne dieťa neodišlo bez pekných spomienok na dnešný deň a sladkej odmeny v balíčku.

Po krátkej prestávke, ktorú nariadil Mikuláš na rozveselenie ľudí v uliciach a prevádzkach v meste zaparkoval ich záprah o 15:30 hod. na ploche námestia. Tam ich už čakal húf detí, ktoré Mikuláša spolu s čertom privítali. Na ozvučenom námestí razom zazneli básne a piesne v podaní detí, ktoré si z plne naloženého koša odniesli balíčky plné dobrôt. Čert medzitým veselo šantil a neraz smelé deti aj ponaháňal. S ubúdajúcim svetlom a príchodom večera namieril Mikuláš svoju čarovnú palicu na ozdobený vianočný stromček nášho mesta, ktorý sa razom rozžiaril tak, ako oči prítomných detí, v ktorých bolo vidieť radosť z prichádzajúcich Vianoc.

Program pre deti ale zďaleka nekončil. Oddelenie kultúry a športu si pre ne pripravilo divadelné predstavenie  divadla Clipperton z Banskej Bystrice, ktoré stvárnilo slávnu rozprávku Rumcajs. Hra plná rozprávkových postavičiek vtiahla do deja každé dieťa, za čo si divadelníci odniesli búrlivý potlesk. Nezabudlo sa však ani na dospelých, pre ktorých bol pripravený o 17:30 Nordic walking, na ktorom sa zúčastnil aj Mikuláš s čertom, ktorí navodili dobrú náladu. Trasa walkerov v sprievode inštruktorky, Kataríny Vargovej viedla z námestia k stredisku chovu koní (7 km) a späť. Účastníci tejto sviatočno-športovej akcie si okrem nadobudnutia dobrých dojmov pochutnali aj na nealkoholickom punči, ktorý umocnil sviatočnú atmosféru z tohoto podujatia. Z priebehu všetkých mikulášskych podujatí vám prinášame fotogalérie pod príspevkom.

Mikuláš s čertom na Základnej škole v Dobšinej

Mikuláš s čertom v materskej škole na ulici SNP

Príchod Mikuláša na Námestie baníkov a rozsvietenie vianočného stromčeka

Predstavenie  divadla Clipperton z Banskej Bystrice – Rumcajs