Dobšinčanom sa na Rallye Tatry darilo

Dňa 24.-25. júla 2015 sa uskutočnilo ďalšie podujatie započítavané do Majstrovstiev Slovenska v Rally. Usporiadatelia Rallye Tatry pripravili trať, ktorá sa skladala z troch rýchlostných skúšok v okolí Popradu. Aj keď trať sa nedala nazvať šťastne riešená a pasoval by na ňu skôr názov “rallye retardérov“ , napriek tomu všetko dopadlo pre Dobšinčanov viac ako dobre. V triede 3 na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX Vlasto Majerčák s Michaelou Vejačkovou vybojovali zlato a v absolútnom poradí pekné 8 miesto. Pripísali cenné body do MSR, kde potvrdili vedenie v tejto triede.

Tomáš Fusko s Jakubom Slovákom na vozidle Peugeot 208 Vti R2 trošku zaváhali hneď na mestskom okruhu no napriek tomu sa im podarilo dokončiť súťaž na výbornom treťom mieste v triede 6 a pripísaním bodov tak isto, ako Vlasto potvrdili vedenie v triede v rámci MSR a tak isto aj vedenie v 2WD t.j. automobilov poháňaných jednou nápravou. Obe tieto posádky jazdia za Krásnohorský Rally Team L Racing s.r.o. pod manažovaním Janka Liptáka.

Na Rallye Tatry mala Dobšiná zastúpenie aj v triede 8, kde za Kesko Racing Team jazdiaci František Fusko navigovaný v prípade tohto preteku Milanom Strakom na vozidle Škoda Fabia TDI získala tretie miesto v triede 5. Ďalším podujatím, kde si zmerajú sily “tátoše“ pod kapotou súťažných áut je Rally Košice 2015, ktoré sa uskutoční 15.-16.08.2015 v okolí nášho krajského mesta Košice. Dobšinčanom držíme palce, aby zopakovali skvelé výsledky a hlavne došli do cieľa celí a v poriadku.

Foto: RACE.SK – Jakub Rovný