Dobšinčanom priniesla Katarína prvú snehovú nádielku

Martin na bielom koni tento rok neprišiel, no o prvú snehovú nádielku sa Dobšinčanom postarala Katarína. Meteorológovia už včera aj pre našu oblasť vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením. Tá podľa SHMÚ trvala do dnešnej 8:00 hod. rannej. „ V okrese Rožňava sa v nižších polohách miestami očakáva výskyt prvého sneženia so vznikom snehovej pokrývky, pri ktorom spadne 1 až 6 cm nového snehu“ oznamoval portál meteorológov. Ich predpoveď sa naplnila a aj Dobšinú prikryla prvá snehová perina.

Ako môžete vidieť na nami urobených záberoch z dnešného rána, Katarína snehom nešetrila a razom sa ulice nášho mesta premenili podľa mnohých miestnych obyvateľov, na rozprávkovú krajinu. Občania zväčša začínali ráno odhŕňaním snehu spred svojich obydlí, pričom im asistovali metly a lopaty a na svoju prvú jazdu sa vydali aj vozidlá Podniku služieb mesta  Dobšiná, ktoré mali za úlohu spriechodniť miestne komunikácie a vykonať posyp. Radosť z prvého snehu mali predovšetkým deti, ktoré si často krátili cestu do škôl guľovaním.

Slovenský hydrometeorologický ústav v budúcich dňoch pre našu oblasť nepredpokladá ďalšiu snehovú nádielku, no podľa predpovedí sa má v nasledujúcich dňoch mierne ochladzovať. Pod článkom vám prinášame fotografie a video a dnešného rána a náš príspevok zakončíme ľudovou pranostikou, ktorá hovorí „aký je deň Kataríny, taký je január, aký je deň po Kataríne, taký má byť február.“.

Foto & video: Redakcia MD