Šport

Dobšinčanka Gotthardtová sa presadila

 

Ako priniesol denník Korzár, pred niekoľkými sezónami povolil zväz štart žien v regionálnych súťažiach mužov. Jednou z prvých bola aj Janka Gotthardtová z Dobšinej. Hrávala a stále hráva v drese štvrtoligových Mlyniek a v aktuálnom rebríčku úspešnosti je medzi ženami prvá a celkovo jej patrí 25. priečka.

 

Regionálna 4. liga však nie je jedinou súťažou, v ktorej mladá Dobšinčanka hrá spolu s Z. Ogurčákovou a A. Palackou. Presadiť sa medzi mužmi však nebolo jednoduché.  „Cítim veľkú nostalgiu, keď spomínam na začiatky v 4. mužskej lige. Je to už veľmi dávno, čo som prvýkrát začala hrať túto ligu. Začiatky boli náročné, musela som si zvyknúť na tvrdšiu a agresívnejšiu hru a aj na to, že hrám proti mužom. Vďaka skvelému zázemiu v Mlynkoch som si ale rýchlo zvykla,“ Uviedla pre denník Korzár.

 

V polovici aktuálnej súťaže jej v úspešnosti patrí 25. miesto s 51 percentami. Zároveň je tak najvyššie postavenou ženou.„Musím úprimne povedať, že táto sezóna nepatrí medzi moje najlepšie. Pracovné povinnosti sa odrážajú aj na tréningovom procese. Čo je na škodu. 25. miesto je celkom pekné, no myslím, že minulú sezónu som bola percentuálne na tom lepšie,“ Dodala Janka Gotthardtová.

 

Ako ďalej uvádza denník Korzár, v súťaži však už nie je jedinou ženou. „No dlho som ňou bola. Neskôr nastúpila v Krompachoch Oľga Barbušová, s ktorou som hrávala vyrovnané zápasy. Už pár rokov s nami hrá Zuzka Ogurčáková ako moja spoluhráčka. V prvej časti som odohrala zápas so Siskovou zo Spišskej Novej Vsi. Veľa žien  tam veru nie je,“ poznamenala s úsmevom sympatická stolná tenista. Odohrala už množstvo zápasov, no v pamäti utkveli len niektoré. „Určite je to moja prvá výhra v tejto lige, s Mlynarčíkom z BBF Spišská Nová Ves. Ale mám aj mnoho úsmevných spomienok na niektoré zápasy,“ podotkla hráčka.

 

Okrem 4. ligy hrajú Mlynky aj v ženskej extralige. Tá sa hrá zvyčajne v sobotu, 4. liga zasa v nedeľu. Nie vždy je jednoduché to zvládnuť. „Je to veľmi náročné, najmä ak máme v sobotu dva extraligové zápasy a cestujeme na opačný koniec Slovenska a druhý deň napríklad na Spiš. V pondelok ráno sa potom ťažko vstáva. Hlavne treba hrať s radosťou a dá sa to zvládnuť,“ prezradila svoj recept J. Gotthardtová.

 

Tento víkend sa rozbieha druhá časť extraligy. Mlynky budú bojovať v skupine o záchranu. „V druhej časti sezóny hráme s družstvami, ktoré sa umiestnili od šiesteho miesta nižšie. S Trnávkou sa nám v prvej časti podarilo remizovať. V sobotu cestujeme do Nitry, kde hráme s béčkom. No najviac sa asi sústredíme na už spomínanú Trnávku Bratislava. Uvidíme čo prinesú zápasy“. Dokončila sympatická Dobšinčanka.

{youtube} mhANOfBasl4 {/youtube}

 

Foto & zdroj: Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »