Dobšiná zrušila novoročný program v prospech obyvateľov Prešova

Mestá po celom Slovensku pomáhajú Prešovu ako len vedia. Finančnú pomoc odsúhlasili mnohí a niektorí rušia aj ohňostroje, aby mohli obetiam tragédie poslať viac peňazí. Predstavitelia slovenských miest si uvedomujú, aké to má momentálne ťažké vedenie mesta a hlavne obyvatelia Mukačevskej 7 v Prešove a tak sa rozhodli pomôcť. Okrem príspevkov v hodnote niekoľkých desiatok tisíc eur zároveň hromadne rušia ohňostroje a tiež novoročné programy na námestiach, ktoré vo väčších mestách predstavujú aj niekoľko desaťtisícové náklady. Všetky ušetrené peniaze posielajú na transparentný účet, kde už Slováci spolu poslali doteraz viac ako 2,6 milióna eur.

K mestám s veľkým srdcom, ako ich samotní Prešovčania nazvali, sa v posledných dňoch pridalo aj Mesto Dobšiná. Jeho vedenie totiž na svojom poslednom mestskom zastupiteľstve, ktoré sa konalo 12.12.2019 na podnet primátora mesta, Jána Slováka schválilo zrušenie tradičného vítania Nového roka, ktorého súčasťou je aj ohňostroj a venovanie finančnej čiastky pre obyvateľov postihnutých tragédiou v Prešove. Dobšiná preto podporí sumou 2000 eur tragédiou postihnutých obyvateľov Prešova, pričom samospráva prostriedky poukáže na transparentný účet zriadený na tento ušľachtilý účel.

Po prednesení návrhu primátorom mesta hlasovali všetci poslanci mestského zastupiteľstva za poskytnutie podpory mestu Prešov. Ako pre náš portál povedal Ján Slovák: „myslím, že je to správne rozhodnutie a som veľmi rad, že prítomní poslanci to jednohlasne odobrili. Je veľmi dôležité, aby sme aj na Slovensku ukázali, že si vieme navzájom pomáhať a ľudia v Prešove postihnutí obrovskou tragédiou pomoc potrebujú. Tak ako aj iné samosprávy chceme aj my pomôcť a som presvedčený, že aj obyvatelia nášho mesta schvália toto rozhodnutie aj keď pomoc bude poskytnutá v úvodzovkách na úkor osláv privítania Nového roka,“ vyslovil nepochybne primátor Dobšinej.

Na sociálnych sieťach sa už pred týmto rozhodnutím vedenia Mesta Dobšiná ozývali obyvatelia mesta s podobnými návrhmi, ba dokonca aj s návrhmi úplne upustiť od týchto osláv a zakaždým radšej podporiť ušľachtilú myšlienku, alebo projekt, ktorý bude účelnejší. Aj to dokazuje fakt, že Dobšiná je plná ľudí s veľkým srdcom, ktorí sú ochotní pomôcť aj formou odopretia si tradičnej novoročnej šou vo forme ohňostroja a programu na námestí s podávaním punču na znak solidárnosti a ľudskosti.

Redakcia MD, ilustračé foto: FB Fotodobsina