Šport

Dobšiná sa doma rozlúčila výhrou

Uplynulý víkend hostil MFK Dobšiná v 12. kole  VI. ligy Košicko – gemerskej súťaže na domácej pôde futbalistov zo Sene a keďže to bol posledný zápas jesennej časti pred domácim publikom, naši futbalisti chceli tento zápas odohrať čo najlepšie, podať bojovný výkon, nastrieľať góly a pobaviť tak svojich fanúšikov. Prvý polčas tomu však vôbec nenaznačoval keď sa domáci hráči prebehovali v zahadzovaní gólových šancí. Za zmienku stojí vylúčenie hosťujúceho hráča za hrubé nešportové správanie voči hlavnej rozhodkyni.

Druhý polčas sa začal opäť aktivitou a tlakom domácich,  no paradoxne z gólu sa tešili hostia, keď po chybe obrany skórovali. To správne motivovalo domácich, nezložili zbrane a začali konečne premieňať šance na góly. Ako prvému sa to podarilo B. Ruppovi, keď po chybe hosťujúceho brankára dotlačil loptu do siete. O chvíľu nato S. Grančák peknou strelou zo šestnástky poslal našich do vedenia. Víťazstvo ešte poistil R. Gotthardt, M. Martinko a P. Sanisló, ktorý uzavrel gólový účet.

Naši futbalisti si tak pripísali dôležité body. Na týždeň cestujú dobšinskí futbalisti do Ťahanoviec a na predohrávku do Geči. Doma ich uvidíme už len na rok a to 31. 3. 2013 v súboji s Ruskovom. V závere príspevku si môžete pozrieť videá zo zápasu, ale aj povzbudzovania domácich fanúšikov Ultras Dobschau.  Sumár: 21. 10. 2012 Dobšiná – Seňa 5:1, Góly: B. Rupp, S. Grančák, R. Gotthardt, M. Martinko, P. Sanisló