Dobšiná ocenila jednotlivcov a kolektívy

V Dobšinej sa dnes okrem pestrého kultúrneho programu, ktorý vám priblížime v nasledujúcich článkoch, konalo aj slávnostné zasadanie Mestského zastupiteľstva. Ako jediní vám z tejto slávnostnej chvíle, na ktorej boli ocenení jednotlivci a kolektívy nášho mesta prinášame úplné video a veľkú fotogalériu. Povedzme si, že Cena mesta Dobšiná je najvyšším mestským ocenením a vydáva sa osobám a kolektívom, ktoré dlhodobo výrazným spôsobom prispeli k rozvoju mesta a jeho propagácii doma, alebo v zahraničí.

Tento rok, toto ocenenie získali, Poľovnícke združenie Dobšiná pri príležitosti 90. výročia jeho založenia, za záslužnú prácu, ako je zveľaďovanie revíru a starostlivosť o zver, čím prispeli nielen k rozvoju mestského majetku, ale tiež k propagácii samotného mesta a jeho okolia a Karpatsko-nemecký spolok v Dobšinej, pri príležitosti  20. výročia  jeho založenia, za dlhoročnú propagáciu nášho mesta doma i v zahraničí.

Ako jednotlivci boli v tomto roku ocenení: Eva Liptáková, nar. 6. 8. 1940, predsedníčka Klubu dôchodcov v Dobšinej, za  tvorivé výkony a za dlhodobú propagáciu nášho mesta prostredníctvom  klubu dôchodcov, Jozef Vozár, nar. 12. 8. 1926, dlhoročnému zaslúžilému členovi Poľovníckeho združenia v Dobšinej, Gustáv Slivenský, nar. 20. 9. 1941, dlhoročnému zaslúžilému členovi Poľovníckeho združenia v Dobšinej, Ľudovít Bukovinský, nar. 20. 4. 1960, ktorý sa osobne pričinil o prosperovanie automobilových pretekov do vrchu Dobšinský kopec, čím propaguje naše mesto a Marcel Kollárik, nar. 13. 6. 1969,  ktorý sa osobne pričinil o  prosperovanie automobilových pretekov do vrchu Dobšinský kopec, čím propaguje naše mesto v celej Európe.

Oceneným patrí aj finančná odmena, pre ocenené kolektívy po 150,- eur a pre jednotlivcov po 50,- eur. Ďalšou významnou udalosťou na tomto zasadaní bolo udelenie čestného občianstva primátorovi mesta Dobšiná Karolovi Horníkovi (Smer-SD) a prednostovi Mestského úradu Stanislavovi Holienčíkovi z rúk delegácie partnerského mesta Kobiór. Všetky informácie z tohto slávnostného zasadania vedenia mesta sa dozviete v úplnom videu pod príspevkom.

{gallery}foto_aktuality/slav_msz2013{/gallery}

Foto&video: Redakcia MD