Dobrovoľníci vyčistili od odpadu okolie Dobšinej

Dovedna 16 ľudí v nedeľu 10. apríla 2022 zorganizovalo spoločnú brigádu. Ich cieľom bolo upratať prírodu v okolí Dobšinej. Na tejto jednodňovej akcii si pre svoju dobrovoľnícku aktivitu vybrali hojne navštevované lokality v okolí. Zamerali sa najmä na úsek Ramže pred mostom v smere na družstvo, sad, bežeckú trať nad hlavným cintorínom a taktiež cestu k známej Žobráckej studničke.

Ako môžete vidieť na záberoch z výsledku ich snaženia, za pár hodín vyzbierali túto veľkú kopu odpadu. Okolitá príroda sa tak vďaka aj týmto dobrovoľníkom zbavila vyše 200 kilogramov odpadu, ktorý poputuje v spolupráci s mestskou spoločnosťou Technické služby mesta Dobšiná do zberného dvora. Ako pre Dobšinské noviny povedal riaditeľ TS, Róbert Mol,: „Akékoľvek takéto aktivity skupín obyvateľov, alebo aj jednotlivcov vítame. Odpad a jeho vyhadzovanie do prírody sa stáva čoraz väčším problémom.

Ľudia si neuvedomujú, že skôr, či neskôr nám toto jednanie príroda vráti a to tým, že miesta, kde sme predtým chodievali oddychovať sa nám menia na nelegálne skládky, alebo sa v ich okolí povaľuje toľko plastov a iného odpadu, že to vie pokaziť príjemné chvíle, nehovoriac o samotnej záťaži pre životné prostredie. Ďakujeme každému, kto sa rozhodne žiť v čistom prostredí, zachovať čistú prírodu a priložiť ruku k týmto cieľom.“ Veríme, že aj táto akcia dobrovoľníkov motivuje ďalších obyvateľov.

Text: J. Karika, foto: dobrovoľníci