Šport

Dobšinskí futbalisti doma konečne úspešní

MFK Dobšiná hostil v 7. kole VI. ligy Košicko – gemerskej súťaže mužstvo z Malej Idy. Tabuľkové postavenie mužstiev naznačovalo, že by naši futbalisti mali súpera nachádzajúceho sa na poslednej priečke poraziť, ako je však vo futbale známe ťažko dopredu hovoriť o ľahkom a ťažkom súperovi čo sa aj v zápase potvrdilo.

Dobšinskí futbalisti nechceli nechať nič na náhodu a od začiatku zápasu začali aktívne dopredu čoho výsledkom bola séria štandardných a rohových kopov, z ktorých ale domáci nič nevyťažili. Hostia hrozili iba sporadický rýchlymi útokmi, pri jednom, z ktorých bol čisto odstavený hráč hostí, ktorý sa však dožadoval faulu a slovne napadol rozhodcu za čo dostal najprv žltú a potom za opakovanú urážku aj červenú kartu, čo však paradoxne nepomohlo naším futbalistom ale skôr hosťom, ktorí sa zomkli a začali umne brániť.

Šok prišiel keď po faule na prenikajúceho hráča mali hostia výhodu priameho kopu, ktorý aj využili a krásnou strelou sa dostali do vedenia. Po polčase dobšinskí futbalisti nastúpili na ihrisko s cieľom čím skôr zmazať jednogólové manko. Súpera pritlačili, no šance Gotthardta ostali nevyužité. K zvratu zavelil až Bohuš Rupp, ktorý krásnou strelou z 25 metrov rozvlnil sieť.

O pár minút nato sa presadil po skrumáži v bránkovisku Štefan Surovský a poslal domácich do jednogólového vedenia. Na 3:1 upravil po peknej kombinácii Gotthardta a Sanisla do prázdnej brány Matúš Martinko, ktorý spečatil výsledok zápasu, v ktorom naši futbalisti konečne bodovali naplno. Sumár: 16. 9. 2012 Dobšiná – Mala Ida 3:1,góly domácich: B. Rupp, Š. Surovský, M. Martinko. Pozrite si vo fotogalérií a videu pod príspevkom ako to na spomínanom zápase vyzeralo.

Foto & video: Lukáš Koska