Dobšinské námestie znovu v televízií

V regionálnom denníku verejnoprávnej Slovenskej televízie (RTVS), bola v stredu 04. apríla odvysielaná reportáž známeho dobšinčana pracujúceho pre toto médium, Zdena Zubáka, ktorá sa zaoberala rekonštrukciou Námestia Baníkov v Dobšinej.

Reportáž poukazovala na problémy, ktoré vznikli po rekonštrukcií a na to, že miestni obyvatelia sú takpovediac rozdelení na dva tábory, pričom jedna časť vynovené námestie víta a nachádza v ňom aj pozitíva a druhej časti obyvateľstva sa vrcholne nepáči a terajšie riešenie námestia nepovažujú za šťastný krok.

Ako sa pre náš portál vyjadril mestský úrad v Dobšinej: „po vykonaní kontroly procesu verejného obstarávania Košickým samosprávnym krajom – sprostredkovateľským orgánom pod riadiacim orgánom Ministerstva pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR, bolo dňa 4. augusta 2010 odovzdané zhotoviteľovi stavebných prác, firme Erpos zo Žiliny, stavenisko za účelom realizácie projektu pod názvom Rekonštrukcia centrálnej mestskej zóny v Dobšinej.” Bolo uvedené v tlačovej správe, ktorú sme obdržali.

Celý projekt rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v meste Dobšiná bol financovaný z nenávratného finančného príspevku Európskeho fondu regionálneho rozvoja – regionálneho operačného programu. Cieľom projektu bolo zvýšenie konkurencieschopnosti a kultúrno-turistického potenciálu mesta a s tým súvisiace zvýšenie kvality a bezpečnosti verejných priestranstiev s čím ale mnohí obyvatelia nesúhlasia a tieto ciele vnímajú ako nenaplnené. Celková výška nenávratného finančného príspevku na rekonštrukciu činila 1 006 889,04 eur s 5% účasťou mesta.

Najnovšiu reportáž Zdena Zubáka o rekonštrukcií Námestia baníkov v Dobšinej zo stredy 04. apríla si môžete pozrieť od 7 minúty a 37 sekundy priamo TU