Krimi

Dobšinčan šoféroval opitý pri kúpalisku

 

Dnes nás informoval krajský hovorca KR PZ v Košiciach o tom, že alkohol za volantom sa nevypláca. To sa potvrdilo aj občanovi nášho mesta, ktorý podcenil hliadkovú činnosť polície. Ako pre náš portál hovorca KR PZ uviedol:

 

„Dnes (6.7.) o 02,08 hod. viedol 28-ročný vodič z Dobšinej osobné motorové vozidlo zn. Škoda 120L po miestnej komunikácii v obci Vlachovo v smerom ku kúpalisku. Tam ho zastavila a kontrolovala dopravná policajná hliadka, pričom vykonanou dychovou skúškou u vodiča zistila požitie alkoholu 0,69 mg/l (1,44 promile). Následne vodiča policajti zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. „

 

Ako sme vás informovali, polícia v Košickom kraji v letnom období posilnila hliadkovú činnosť poriadkovej, železničnej ako aj činnosť dopravnej polície na miestach s vyšším pohybom osôb a dopravných prostriedkov. V mesiacoch júl a august sa zamerajú najmä na miesta kultúrno-spoločenských podujatí, okolie kúpalísk, priechodov pre chodcov, detských ihrísk a parkov. Pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou sa zamerajú na priestupky v dynamike cestnej premávky a zisťovanie požitia alkoholu vodičmi.

 

„V lete budeme vykonávať dopravno-bezpečnostné akcie a to najmä na nehodových úsekoch. Tie budú zamerané na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky, ktoré sú príčinami dopravných nehôd. Dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a motorových vozidiel voči chodcom a cyklistom najmä v obciach.“Zopakoval pre náš portál Alexander Szabó, hovorca KR PZ v Košiciach. 

 

Ilustračné foto: Minv.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »