Kultúra

Do fotografickej súťaže sa zapojilo 57 fotografov

Centrum voľného času detí a mládeže v Dobšinej vyhlásilo fotografickú súťaž KRÁSY JESENE. Do súťaže sa zapojilo 57 fotografov so 128 fotkami, vo dvoch kategóriách: deti a dospelí. Vysoká účasť nás veľmi potešila, zapojili sa aj dobšinskí fotografi z rôznych kútov Slovenska, z Nórska a Kanady. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili, tiež pani učiteľkám, ktoré motivovali a viedli deti pri účasti na tejto súťaži. O výsledkoch súťaže rozhodovala odborná porota v zložení: Jaroslav Pavlák, Vladimír Václavík a Mgr. Jana Krišáková. Porota mala veľmi náročnú úlohu pri rozhodovaní. Okrem toho prebiehalo aj internetové hlasovanie – CENA VEREJNOSTI, do ktorej cenu venovalo kvetinárstvo Maja. Vzhľadom na množstvo prekrásnych fotiek boli vyhlásené aj CENY PRIMÁTORA MESTA, cena riaditeľky CVČ a ZUŠ. Výstava fotografií spojená s vyhlásením výsledkov sa konala 10.11.2015 v priestoroch MsKS Dobšiná. Poradie výhercov: Kategória deti: 1 miesto – Jana Liptáková, 2. miesto – Viktória Gecelovská, 3. miesto – Nikola Liptáková. Kategória dospelí: 1. miesto – Lukáš Koska, 2. miesto – Štefan Polgári, 3. miesto – Erika Vidinská. Cena verejnosti: Simona Mlynárová. Cena riaditeľky CVČ: Ema Rusnáková. Cena riaditeľky ZUŠ: Karolína Klementová. Cena primátora mesta: Nikola Liptáková, Simona Mlynárová, Dana Husárová, Jana Krišáková ml.

Ing. Mária Rybárová, foto: Red. JK