Dni mesta Dobšiná: Štvrtok patril podujatiam venovaným deťom a slávnostným oceneniam

Kreslenie na asfalt

Veľmi vydareným podujatím bolo kreslenie kriedou na asfalt v parku na SNP ulici. Zúčastnilo sa na ňom vyše 400 detí z miestnych škôl a školských zariadení.

foto: Juraj Karika

Predstavenie divadla Clipperton

Veľmi vydareným bolo divadelné predstavenie na pódiu v parku na ulici SNP, ktoré predviedli účinkujúci z divadla Clipperton. Čert a kača – tak sa volalo predstavenie, ktorým zaujali nejedného detského diváka, za čo zožali búrlivý potlesk.

Detský výtvarný plenér

ZUŠ Dobšiná pripravila pre deti detský výtvarný plenér, ktorý bol situovaný priamo na plochu Námestia baníkov. Témou plenéru bola „Dobšiná – bána do Slovenského raja“. Vyhodnotenie prác sa uskutoční v piatok 02.06.2017 o 14:30 hod. na pódiu na námestí.

Slávnostný galavečer

31. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Dobšinej sa nieslo v slávnostnom duchu. Z rúk primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka si prebrali najvyššie mestské ocenenia: Stolnotenisový oodiel Dobšiná – Cena mesta Dobšiná. Verejné uznanie: pán František Novotný, pani Ing. arch. Eva Šmelková a MVDr. František Lašák.  V závere podujatia sa uviedla nová knižná publikácia s názvom Bola raz jedna škola od MVDr. Ladislava Husára do života. Z celého priebehu vám prinášame fotografie a video.

Foto: Lukáš Koska

Foto & video: Juraj Karika

Arpi trio

Záverečným podujatím a zlatým klincom bohatého štvrtkového programu bolo vystúpenie Arpi tria – Aprpáda Farkaša, skvelého klaviristu a jeho hostí. Formou jazzových piesní navodili výbornú atmosféru a publikum si odnieslo bohaté umelecké zážitky.