Dni mesta Dobšiná: Štvrtok patril podujatiam a slávnostným oceneniam

Kreslenie na asfalt

Veľmi vydareným podujatím bolo kreslenie kriedou na asfalt v areáli ZŠ v Dobšinej. Zúčastnilo sa na ňom stovky detí, ktoré neváhali popustiť uzdu svojej fantázií, kde neraz vznikli veľmi pekné diela. Taktiež pre deti bolo pripravené aj maľovanie na fóliu na ploche námestia.

Tárajko a Popletajka

Dvaja nerozluční priatelia z krajiny Rozprávkovo precestovali celý svet a teraz prišli na Slovensko a tiež do Dobšinej. Tárajko veľmi často rozpráva, niekedy až tára. V cudzích jazykoch je veľmi šikovný. Ako jediný rozumie rozprávkovej reči kamarátov. Popletajka je veľmi zručná. Úplne najradšej zo všetkého recituje, pletie vrkoče, či rozprávkové šály. Pozná veľa básničiek, pesničiek a tancov, ktoré chce naučiť deti, no niekedy sa stane, že to Popletajka trošku popletie. Stretnúť sa s nimi a ich veľkými rozprávkovými kamarátmi sa mohli deti vo štvrtok 06.06.2019 v kultúrnom dome.

Život v pohybe

ZUŠ Dobšiná pripravila pre deti detskú výtvarnú súťaž, ktorá bola situovaná priamo na ploche Námestia baníkov. Témou súťaže bol „Život v pohybe“. Vyhodnotenie prác sa uskutoční v piatok 07.06.2019 o 14:30 hod. na pódiu na námestí.

Slávnostný galavečer

07. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Dobšinej sa nieslo v slávnostnom duchu. Z rúk primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka si prebrali najvyššie mestské ocenenia: Spevokol cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi a.v. v Dobšinej, kolektív Základnej organizácie zväzu telesne postihnutých v Dobšinej, Mgr. Etela Kukurová, Tibor Harmatha, Štefan Polgári. Ocenenia Nn memoriam: MVDr. František Floch, Mgr. Ján Garan. V závere podujatia sa uviedla nová knižná publikácia do života s názvom Čo varia Dobšinsky, ktorú napísala Ing. Mária Rybárová a členky záujmového útvaru Regionálna gastronómia pri CVČ Dobšiná. Z celého priebehu galavečera vám prinášame fotografie a video.

Koncert Karmen Pál-Baláž

Rožňavčanka, ktorá oslnila svojim talentom v speváckej súťaži a vystúpila na hviezdne spevácke nebo vystúpila v rámci Dní mesta Dobšiná 06.06.2019 o 19:30 v Dobšinej. V jej repertoári zazneli coververzie známych hitov, ale aj jej prvý singel Anjel, s ktorým dobila rebríčky hitparád. Live koncert, kde si zaspievala aj spolu so svojou mladšou sestrou Vivien sa dočkal pozitívneho ohlasu od publika, čo sa potvrdilo neraz búrlivým aplauzom.

Fotogalérie a video: Juraj Karika