Dni mesta Dobšiná 2019: Sobota plná zábavy a hier

Dni mesta Dobšiná sa v sobotu  0.06.2019 niesla v znamení hier a zábavy pre všetky vekové kategórie. Na ihrisku sa konal Juniáles, ktorý tento rok navštívilo vyše 550 návštevníkov, ktorí si užili výborné počasie a pripravené atrakcie. V úvode sa miestni cyklisti mohli zúčastniť športovej akcie Dobšiná na kolesách, kde mnohí zdolali trasu z futbalového štadióna do Lániyho Huty, dotiaľ na Vyšnú Mašu, Vyšný Hámor a späť do miesta štartu.

Pre návštevníkov Juniálesu bol pripravený bohatý program. Deti sa zabávali pri súťažiach, na tvorivých dielňach, či na šmýkačke, dospelí si mohli zmerať sily v pílení dreva , hode polenom a iných disciplínach. Pre mysliteľov bol pripravený aj nadrozmerný šach a pre pohybuchtivých tu bola pani Marta Hutníková s pohybovými cvičeniami O zábavu sa staral DJ Korintuš a skupina Beliarske vidly.

Deti i dospelí si zasúťažili si v rodinnom viacboji, vyskúšali si streľbu zo vzduchoviek, pozreli si ozajstné pretekárske auto a hasičskú techniku. Atmosféru dotváral aj konský povoz, ktorý nadchol nejedno dieťa, ale aj dospelých. Pripravená bola aj bohatá tombola. Pekné letné počasie nám umožnilo prežiť krásny deň plný zábavy a rodinnej atmosféry.

Text: Juraj Karika, foto: Silvia Hadušovská & Ing. Mária Rybárová