Dni mesta Dobšiná 2019: Piatok v znamení vystúpení a koncertov

Verejné vystúpenia detí a mládeže na námestí

Na pódiu sa so svojim programom predstavili deti zo škôl a školských zariadení pôsobiacich na území mesta Dobšiná, ktoré navodili skvelú atmosféru. Nasledovalo vyhodnotenie výtvarnej súťaže.

Vystúpenie finalistov Dobšinskej noty 2019

Táto súťaž sa teší obľube, je o ňu čoraz väčší záujem a výrazne stúpa jej úroveň. Organizátorom súťaže je H2 SECURITY a Centrum voľného času v Dobšinej, partnerom mesto Dobšiná. V speváckej súťaži sa stretli amatérski speváci rôznych vekových kategórií, ktorí potešili svojim umeleckým podaním aj návštevníkov Dní mesta Dobšiná.

Vystúpenia folklórnych súborov

FS Gemer Dobšiná

Folklórny súbor Gemer bol založený v roku 1975 pri Okresnom osvetovom stredisku v Rožňave, ako okresné folklórne teleso, so sídlom v Dobšinej. Prvými vedúcimi súboru boli páni Dušan Tokarčík a Ján Krišťák st., choreografmi boli páni Ondrej Šimún a Ľudovít Šmelko. Ďalším medzníkom v živote súboru bol rok 1991, kedy sa súbor transformoval na nezávislé občianske združenie. V súčasnosti má FS Gemer 35 členov, ktorí pracujú v tanečnej, mužskej a ženskej speváckej a hudobnej zložke. FS Gemer funguje nepretržite už 43 rokov.

Ľudová hudba Štefana Cínu

Ľudová hudba zo Spiša z okolia Spišskej Novej Vsi. Hudobné teleso je zložené z absolventov a študentov konzervatórií a vysokých škôl s hudobným zameraním. Všetci štyria členovia sa živia v súkromnom živote ako učitelia hudby v Základných umeleckých školách. Ako hudba fungujú už 12 rokov.

UFS Mladosť Banská Bystrica

UFS Mladosť pôsobí ako reprezentačné teleso Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktoré v roku 2017 oslávilo 55. výročie svojho pôsobenia. Členmi súboru sú tak odchovanci bystrických folklórnych súborov, ako aj študenti UMB, ktorí za pôsobenie v súbore získavajú pravidelné kredity. Vďaka členom z rôznych regiónov Slovenska súbor zároveň získava pestrosť, ktorá sa následne odzrkadľuje v jeho tvorivej činnosti a atmosfére.

Tombola o hodnotné ceny

Koncertné podujatia v rámci Dní mesta Dobšiná

Koncert country-rockovej skupiny The Colt

Country – rocková skupina, víťaz Country Lodenice Piešťany 2004, laureát festivalu Záhrada – Olomouc, víťaz diváckych hlasovaní festivalov Starý Dobrý Western – Vsetín, Tovačovský Portál – Továčov, účastník festivalov na Slovensku, v Čechách, Nemecku, Poľsku a USA zavítala o 19:30 aj do Dobšinej.

Koncert skupiny Nocadeň

O 21:00 spevák Rasťo Kopina rozospieval celé námestie známymi hitmi, ktoré počuť z rádií a ich texty sú plné neraz hlbokých myšlienok.

Foto: Juraj Karika