Kultúra

Detský karneval Centra voľného času v Dobšinej

Posledným podujatím Centra voľného času v Dobšinej v mesiaci február bol, pre deti veľmi obľúbený, karneval. Konal sa v priestoroch Kultúrneho domu v Dobšinej v nedeľu, 26. februára. Zúčastnilo sa ho 90 rôznorodých masiek spolu so svojimi rodičmi, príbuznými a známymi. Krásne a veľmi originálne masky hodnotila porota v zložení: Ing. M. Rybárová, Mgr. B. Palacková, Mgr. art. A. Hutníková. Porota to mala nesmierne ťažké, pretože vybrať tých najlepších z najlepších bolo veľmi zodpovedné a nie závidenia hodné.

Po predvedení sa všetkých detí nakoniec vyhlásila predsedníčka poroty Ing. M. Rybárová víťazov, ktorými sa stali súrodenci Šoltésovci ako živé sochy, súrodenci Vikartovskí, ako rybár, rybka a červík a Janka Liptáková, ako žena na materskej dovolenke. Hlavným kritériom poroty bolo vlastnoručné zhotovenie masky. Po vyhodnotení nasledovalo občerstvenie v podobe koláčika a limonády, ktoré dostala každá maska. Počas diskotéky prebehlo aj losovanie tomboly. Nakoľko sa všetkým deťom nepodarilo vyhrať niektorú z cien, pre všetkých sme mali pripravený aj keksík.

Naše poďakovanie patrí sponzorom podujatia: Mesto Dobšiná, Mestské lesy Dobšiná, Matica slovenská, p. Z. Ambrózová a Centrum voľného času detí a mládeže Dobšiná. Samozrejme ďakujeme aj všetkým rodičom, ktorí sa na maskách pre svoje deti poriadne potrápili a venovali im nemálo času do ich zhotovenia.

Mgr. Sylvia Tešlárová