Kultúra

Detský čitateľský maratón v Dobšinej

Cieľom tohto maratónu bolo zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorá podporuje čítanie a pokúsiť sa prekonať rekord z minulého roka v čítaní. Aj mestská knižnica v Dobšinej sa prihlásila do tohto projektu a oslovila školy. Všetky školy sa tohto čítania zúčastnili. ZŠ E. Ruffínyiho 28 detí, Gymnázium 7 detí, Spojená škola na Novej ulici 74 detí. Akcia sa konala dňa: 18.6.2015 v priestoroch mestskej knižnice v Dobšinej. Čítať sa začalo o deviatej hodine prvým žiakom. Deti museli prečítať jednu stranu z knihy a posúvať ju ďalším.

Takto to prebiehalo až do 15.hod. Celého maratónu v čítaní sa zúčastnilo spolu 109 detí a prispeli tak k prekonaniu rekordu v čítaní z minulého roka. Akcia bola zaujímavá a pútavá. Deti čítali plynule a s radosťou .Boli odmenené záložkou do kníh, ktorú dodal organizátor projektu a sladkosťou od mesta Dobšiná. Chcem sa týmto poďakovať p. učiteľkám za pomoc pri uskutočnení tejto akcie, a dúfam, že sa o rok znovu zúčastníme tohto projektu. Celkový počet detí na Slovensku bol 38.383. Rekord bol prekonaný o 1319 detí.

Pracovníčka mestskej knižnice Štefánia Heutschyová