Kultúra

Detské karnevaly pripravilo CVČ aj KC v Dobšinej

Karneval CVČ v Dobšinej: Posledným februárovým podujatím, ktoré organizuje centrum voľného času detí a mládeže nielen pre naše mesto, ale aj blízke okolie je detský karneval. Konal sa 25. februára 2018 v priestoroch kultúrneho domu. Zúčastnilo sa ho  98 krásnych a rôznorodých   masiek, na ktorých si mnohí dali veľmi záležať nielen čo sa týka konečného výsledku, ale aj skvelého nápadu. Každoročne naša porota kládla dôraz práve na tieto atribúty. Tento rok si túto úlohu mohli vyskúšať samotní rodičia, starí rodičia a všetci prítomní dospelí, ktorí sa karnevalu zúčastnili. Každý sa tak mohol podľa vlastného uváženia rozhodnúť, ktorej maske dá svoj hlas, ktorá maska je práve tá naj – najkrajšia, najlepšie vymyslená a spracovaná, prečo by práve táto maska mala vyhrať. Tentoraz si svoje víťazstvo odniesla Janka Liptáková v  maske „strašiaka“, na druhom mieste sa umiestnilo duo súrodencov Sofka a Adamko Valentkovi, ktorí prezentovali známe rozprávkové postavičky „Pat a Mat“ a na treťom mieste sa umiestnila Olívia Dudrová v maske „nevesty“. Po vyhodnotení nasledovalo losovanie tomboly. Ceny do nej nám zakúpili rodiny M. Liptáka a P. Valentku a Mesto Dobšiná. Všetkým ďakujeme a veľmi si to vážime. No a samozrejme ceny do tomboly zakúpilo aj centrum voľného času. Na každú masku čakalo aj sladké občerstvenie v podobe chutného koláčika a čaju. Celým podujatím nás hudobne doprevádzal náš DJ J. Korintuš. Tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia.

Mgr. S. Tešlárová

Karneval v Komunitnom centre mesta Dobšiná

Vo štvrtok dňa 22.2.2018 popoludní bolo v Komunitnom centre mesta Dobšiná opäť veselo. Komunitné centrum vo svojich priestoroch na ulici Novej zorganizovalo Karneval pre deti a mládež. Už od obeda sa do „ centra“ začali schádzať zamaskované deti a mládež. Priestory komunitného centra sa odrazu stali kúzelným miestom. Masky si deti a mládež väčšinou vyrobili sami počas záujmových skupinových aktivít. Na úvod karnevalu sa nám predstavili  rôzne rozprávkové bytosti, strigy, princezné a králi, ale tiež speváčky, rómske tanečnice, seriálové postavičky či anjeli. Súťažilo sa aj o najkrajšiu masku, ale napokon vyhrali všetky masky, pretože každá bola jedinečná. Odmenou za spoločné úsilie bola ozajstná diskotéka. Karneval je veľmi obľúbeným podujatím medzi deťmi z komunitného centra a má už aj svoju tradíciu. Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity v Komunitnom centre.

PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC