Kultúra

Deťom zábavnou formou ukázali ako triediť odpad

Pracovníci komunitného centra organizujú rôzne akcie zamerané pre deti. Tentokrát pracovníčky 24.3.2023 v predpoludňajších hodinách zorganizovali v Kultúrnom dome v Dobšinej predstavenie zamerané na eko-triedenie odpadu pre všetky deti, ktoré majú radi Tárajka a Popletajku. Do nášho mesta zavítala z krajiny Rozprávkovo Popletajka so svojími kamarátmi zlatou rybkou a veveričiakom.

Deťom zábavnou formou a veselými pesničkami ukázali ako triediť odpad, aby naša planéta bola čistá a zdravá. Do predstavenia Popletajka zapojila aj odvážne deti, ktoré vystúpili na pódium a spolu si zaspievali a zatancovali, čo sa deťom veľmi páčilo. Na záver sa mohli deti s Popletajkou odfotiť a zakúpiť si CD s pesničkami, ktoré sú veselé a zároveň edukačné.

V praxi však prídeme na to, že veľakrát netušíme ani my dospelí z čoho je obal vyrobený a do ktorej nádoby patrí. Alebo že nie každý papier, plast, alebo sklo môžeme recyklovať. Čo vôbec znamenajú všetky tie zvláštne značky a symboly na obaloch a ako môžeme pomôcť prírode a nášmu životnému prostrediu? To všetko sa dozvedeli deti hravou a primárnu formou.

Na toto predstavenie boli pozvaní žiaci ZŠ Eugena Ruffinýho – 1. ročník, MŠ ulica SNP, MŠ ulica P.J Šafárika, ŠPMŠ ulica SNP, Centrum pre rodiny s deťmi ulica Nová. Predstavenia sa zúčastnilo dovedna 250 detí. Zároveň by sme radi poďakovali Mestu Dobšiná, ktoré nám poskytlo priestory Kultúrneho domu na túto zmysluplnú akciu.

Tím KC