Kultúra

Deti sa zoznamovali s knihami

V mestskom kultúrnom sedisku v Dobšinej sa dnes uskutočnila exkurzia pre deti z materskej školy na ulici SNP. V sprievode triednych učiteľov sa dnes deti do mestskej knižnice dostali o desiatej, kde ich čakala knihovníčka, Štefánia Heutchiová, ktorá ich zoznámila s knihami.

Pre mnohých to bola ich prvá návšteva knižnice a škôlkari si v úvode prezreli jej priestory. Popri tom ich asi najviac zaujala sekcia s knihami pre deti, kde si horlivo prezerali rozprávkové publikácie. Knihovníčka mestskej knižnice im potom predčítala krátky úryvok z knihy Počkaj zajac. Následne im v divadelnej sále bol premietnutý podobný príbeh na videu pre porovnanie.

Tradíciu exkurzií nám priblížila Štefánia Heutchiová. „Ako vieme marec je mesiacom knihy a pre nás je azda najvýznamnejším dátumom 16. marec, kedy sa v Slavošovciach narodil Pavol Dobšinský, ktorý bol zberateľom ľudových rozprávok. Všetky dnes vďaka nemu môžeme nájsť v jednotnej knižnej podobe. Dá sa povedať, že je to jeden z klenotov nášho slovenského národa.“ Priblížila knihovníčka a pokračovala.

„Exkurzie robíme v tomto mesiaci pravidelne a aj takýmto spôsobom sa snažíme zvýšiť záujem detí a mladých o knižnú literatúru. Dnes tu máme deti z materskej škôlky, no boli tu aj deti zo základnej školy a študenti gymnázia“ Dokončila pre náš portál.

V posledných rokoch, najmä vplyvom televíznej produkcie sa záujem o knihy značne znížil, ale aj napriek týmto skutočnostiam veríme, že kniha z rúk čitateľov nikdy nevymizne. Dobšinská mestská knižnica v poslednom období zaradila do svojej ponuky veľa nových a kvalitných titulov a netreba chodiť ďaleko, aby si každý vedel vybrať to o čo má záujem. Z dnešného dňa exkurzie knižnice malých čitateľov z materskej škôlky vám prinášame video a fotogalériu.

{gallery}foto_kultura/foto_kniznica{/gallery}