Deň Zeme 2018 v meste Dobšiná: Zbavte sa zdarma nepotrebného!

Deň Zeme je deň venovaný našej planéte, našej Zemi. Tento deň vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Pri tejto príležitosti mesto Dobšiná v spolupráci s Podnikom služieb mesta Dobšiná zabezpečí bezplatné pristavenie veľkokapacitných kontajnerov s objemom 3,5 m3, ktoré budú podľa nižšie uvedeného harmonogramu umiestnené v uliciach nášho mesta. Do týchto nádob môžu obyvatelia umiestňovať veľkorozmerný domový odpad (starý, najlepšie rozobratý drevený a čalúnený nábytok, koberce, matrace a pod.)

Kontajnery neslúžia na zber elektroodpadu (napr. chladničky, práčky, televízory, počítače, monitory a pod.) ani na zber biologického odpadu (tráva, konáre, slama), ani na odpad s výskytom nebezpečných látok (batérie, žiarivky). Zber týchto druhov odpadov bude neskôr zabezpečený prostredníctvom iných, mobilných zberov, o ktorých budú obyvatelia mesta informovaní článkom v Dobšinských novinách, vyhlásením v mestskom rozhlase a uverejnením na internetovom portáli mesta Dobšiná. Kontajnery budú určené pre obyvateľov – fyzické osoby, nie firmy.

Harmonogram pristavenia veľkokapacitných kontajnerov

Dátum Stanovištia