Kultúra

Deň učiteľov v Dobšinej v znamení muzikálových hitov

V priestoroch divadelnej sály Kultúrneho domu v Dobšinej sa 23. marca uskutočnil pri príležitosti Dňa učiteľov slávnostný program venovaný tomuto vznešenému povolaniu. Ako je vo všeobecnosti známe, Deň učiteľov je úzko spätý s učiteľom národov Jánom Amosom Komenským, ktorý sa zaradil k najvýznamnejším pedagogickým osobnostiam v dejinách. V jeho šľapajach a činoch , ktoré sú i dnes pre mnohých vzorom, pokračujú vyučujúci dodnes. Na prvej priečke stojí učiteľ  milujúci deti i svoju prácu, hrdý na svoje poslanie a výsledky svojich žiakov, je tolerantný k nedostatkom a slabostiam rodičov i žiakov. Takí sú aj učitelia v Dobšinej, ktorí robia česť svojmu povolaniu.

Pri tejto slávnostnej príležitosti boli ocenení práve tí pracovníci, ktorí neváhali neraz povýšiť svoje celoživotné poslanie nad všetko ostatné a venovali sa s obetavosťou našej budúcnosti – mladým ľuďom. Z rúk primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka a odbornej zamestnankyne školského úradu Mgr. Moniky Dúdorovej boli preto udelené plakety Jána Amosa Komenského desiatim pedagógom a jednej nepedagogickej pracovníčke, ktorí pôsobia na území nášho mesta: Gymnázium Dobšiná – Mgr. Lucia Fafráková, SOŠ Dobšiná – Ing. Zuzana Tomášiková, Detský domov – Marta Smreková, Adriana Chovancová, ZŠ Dobšiná – Mgr. Štefan Šivec, Mgr. Eva Baquerová, PeadDr. Štefánia Zahoranská, Spojená škola, špec. ZŠ  -Ing. Milan Pamula, PhDr. Slavomír Pavlikovský, Materská škola Dobšiná – Janka Blašková, Eva Mihalíková.  Zlatým klincom programu bolo vystúpenie Barbary Išky a Štefana Hundžu, ktorí učiteľom odprezentovali najznámejšie muzikálové hity.

Text & foto: JK