Deň s Červeným krížom v Centre voľného času

V pondelok 14. júla sa v priestoroch Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej uskutočnilo podujatie venované prvej pomoci. O tento deň sa postaral Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (MS SČK), kde jeho traja členovia predviedli zhruba tridsiatim deťom, ako postupovať v zložitých, život ohrozujúcich situáciách. Deti si mohli taktiež pozrieť vybavenie, ktoré je nutnou výbavou zdravotníkov a v neposlednom rade si vyskúšať v tento deň nadobudnuté zručnosti. Všetci sa do zaujímavej prednášky s názornými ukážkami aktívne zapájali a v závere absolvovali aj malé preverenie.

Ako pre náš portál povedal predseda Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Dobšinej, Juraj Karika: „Nadviazali sme veľmi dobrú spoluprácu s Centrom voľného času, kde sme dnes na pozvanie predviedli úkony a tiež odovzdali základné teoretické poznatky v oblasti prvej pomoci a jej reálnom použití. Často sa totiž stáva, že mnohí bez vekového rozdielu v kritickej situácií nevedia ako zareagovať a neraz môžu pri vážnejších problémoch, bez akýchkoľvek znalostí uškodiť. Dnešok sme preto venovali deťom, ktoré ak si tieto poznatky osvoja ešte v detstve, budú vedieť zareagovať správne.“

Spýtali sme sa tiež na plány MS SČK Dobšiná do budúcnosti.“Dnešná akcia nebola zďaleka posledná. Úzko chceme spolupracovať v novom školskom roku so všetkými školskými a predškolskými zariadeniami na území nášho mesta,ale aj organizáciami. Dobšiná má tiež veľa podujatí, ktoré nie sú často zastrešené zdravotným dohľadom, čím sa jednak porušujú platné usmernia, návštevníci sa vystavujú väčšiemu riziku, no čo je najlepšie, túto službu môžeme poskytnúť, vzhľadom na dostatok kvalitných, vyškolených zdravotníkov. V tomto období by do nášho spolku mali pribudnúť aj lekári, ktorí nám prisľúbili odbornú podporu. Dúfame, že podporu získame u obyvateľov, vedenia mesta a usporiadateľoch podujatí.“

Foto: Redakcia MD