Deň otvorených dverí Spojenej školy

V dnešný deň mohli rodičia a žiaci základných škôl na dni otvorených dverí Spojenej školy, organizačnej zložke Gymnázium a SOŠ získať priame informácie o školách, štúdiu či ich vzdelávacom programe. Už od ranných hodín do škôl prúdili rodičia, ale aj deti v sprievode učiteľov zo základných škôl v regióne, ktoré uvažujú nad ďalším štúdiom na stredných školách.  Podľa vyjadrení miestne stredné školy majú výhodu najmä v blízkosti od bydlísk, ale aj kvalite vyučovania a tým aj efektívnosti výučby.

„Snažili sme sa pozvať žiakov a výchovných poradcov základných škôl v regióne, pričom sme oslovili základnú školu v Dobšinej, Rejdovej, Nižnej Slanej, Gemerskej Polome v Štítniku a Slavošovciach. Je to hlavne o tom,  keď žiak, alebo rodič vidí, v akých podmienkach sa bude dieťa učiť, tak mu to napovie viac ako keď počuje o škole iba na rodičovských združeniach. Síce robíme aj to, no lepšie je raz vidieť, ako niekoľkokrát počuť.“ Povedala pre náš portál riaditeľka Spojenej školy Ing. Alica Krivanská a dodala:

„Všetci si mohli pozrieť ako sa učíme, čo máme nové, prípadne odlišné od iných škôl a taktiež výhody, ktoré naše školy ponúkajú. Aby sme to našim návštevníkom trošku spestrili, na záver sme pripravili krátky turnaj vo florbale, medzi základnou školou z Dobšinej, Slavošovcami a prvákmi zGymnázia v Dobšinej. Naša škola má dokonca otvorené každé utorky a ak nás rodič osloví, nie je problém v tom, aby prišiel aj v popoludňajších hodinách, ak mu to doobeda nedovoľujú pracovné povinnosti.“ Dokončila pani riaditeľka Ing. Krivanská.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_skolstvo/otvorene_2012{/gallery}