Činnosť Podniku služieb mesta Dobšiná za mesiac marec

Podnik služieb mesta v mesiaci marec realizoval a podieľal sa na viacerých prácach a činnostiach v našom meste. Po tuhej zime bola v prvom rade potreba opravy mestských komunikácií kvôli výtlkom. Zaobstarali sme si asfaltovú zmes a postupne začali vyspravovať  diery na sídlisku Rozkvet. Od námestia Troch ruží potom postupne ďalej ulicu SNP, pričom práce neustále pokračujú a budeme sa snažiť opraviť čo najväčší počet dier. Novú ulicu, ktorú čaká už v najbližšej dobe nový asfaltový povrch, budeme len dosypávať priebežne štrkom. Chodník v smere od zdravotného strediska bude rovnako realizovať Podnik služieb.

Ďalšou činnosťou bola rekonštrukcia verejného osvetlenia vo Vlčej doline. Po rôznych prácach boli stĺpy už v havarijnom stave a aj v nedostatočnom počte. Osadilo sa celkom 5 nových stožiarov verejného osvetlenia a prekáblovalo sa aj vedenie, ktoré sme následne uložili do zeme. Na Novej ulici súpis. číslo 853 sa zrútila jedna časť domu. Hrozilo nebezpečenstvo zrútenia ďalších múrov, preto sme ihneď pristúpili k asanácii celého domu. Práce trvali celý týždeň až do večerných hodín a celkovo sa vyviezlo 80 nákladných áut.

V zimnom období sa zvalila už predtým narušená časť múrika pri Dome smútku. Dnes je už nanovo vymurovaný a čaká ho už len záverečná fasáda. Podnik služieb zabezpečoval aj mnohé ďalšie práce ako napr. vývozy žúmp, opravy kanalizácie, opravy chodníkov, vývozy rôznych druhov odpadu, orezávanie stromov na sídlisku Rozkvet a na námestí Baníkov a pod.

Milan Lukáč, konateľ PSMD