Čestný priebeh komunálnych volieb v Dobšinej budú zabezpečovať títo delegáti

Podľa § 14 zákona SNR č. 346/1990 Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obcí v znení neskorších predpisov, má právo do miestnej volebnej komisie delegovať jedného člena a jedného náhradníka politická strana, politické hnutie alebo koalícia, ktorá podáva kandidátne listiny mestského zastupiteľstva. To prebehlo aj v Dobšinej, kde sa členovia Mestskej volebnej komisie stretli 25. septembra. Povinnosťou každého člena komisie je v prvom rade zabezpečiť bezproblémový priebeh volieb v danom okrsku, no tiež ich nestrannosť a čestnosť. Priebeh komunálnych volieb v Dobšinej bude vzhľadom na jeden volebný okrsok zabezpečovať šesť delegátov politických strán a hnutí a zapisovateľ, ktorý plní funkciu odborného poradcu.

Volič je povinný preukázať sa pred hlasovaním po vstupe do volebnej miestnosti preukazom totožnosti. Po preukázaní totožnosti a po zázname v zozname voličov dostanete prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky mesta a dva hlasovacie lístky obsahujúce hlasovací lístok pre voľby primátora a hlasovací lístok pre voľbu mestského zastupiteľstva. Po prevzatí obálky a hlasovacích lístkov vstúpite do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov. Volič odovzdá hlas vybraným kandidátom  zakrúžkovaním ich poradového čísla (možných až 11 zakrúžkovaní v prípade Dobšinej ). Na hlasovacom lístku pre voľby primátora zakrúžkuje volič poradové číslo len jedného kandidáta.

Pred časom sme spomenuli aj to, že na priebeh komunálnych volieb možno dohliadať aj z pozície občana. Ústredná volebná komisia vydala usmernenie pre voľby, ktorého súčasťou je aj možnosť prítomnosti pozorovateľa vo volebnej miestnosti. Táto funkcia je dobrovoľná, no môžu tak učiniť sympatizanti najmä nezávislých kandidátov. Dnes vám prinášame mená členov Mestskej volebnej komisie, ktorí budú dohliadať na priebeh komunálnych volieb v Dobšinej.

Meno Strana Funkcia
Bc. Jarmila Liptáková SNS Predsedníčka komisie