Kultúra

Centrum voľného času sa rozhodlo projektom priniesť radosť

Každoročne sa pred Vianocami zapája Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej do grantového programu s názvom Darujte Vianoce Nadácie Orange. Jeho základným princípom je, aby žiadatelia o finančný dar nežiadali pomoc pre seba a svoju rodinu, ale pre niekoho iného. Udialo sa tak aj tento rok, kde sa skrz výbornú myšlienku zrodil projekt miestneho Centra voľného času, ktorý nesie výstižný názov Prinášame vám radosť.

Ako pre náš portál povedala riaditeľka CVČDaM v Dobšinej, Ing. Mária Rybárová: „Tento rok sme sa rozhodli podať projekt pre deti z neúplných, alebo zo sociálne slabých rodín a tak prispeli svojou trochou k spríjemneniu vianočných sviatkov. Deti napiekli pre seba a svoje rodiny vianočné pečivo. Zažili pekné chvíle pri pečení koláčikov a následne dnešnom vianočnom posedení. Tiež potešia svoje rodiny krabicou koláčov a vianočného pečiva, čím prinesú na vianočný stôl atmosféru Vianoc, ktoré by mali byť sviatkami radosti, hojnosti a štedrosti i v rodinách, ktoré sa nie svojou vinou dostali do ťažkej situácie.“

Centrum voľného času, detí a mládeže nezabúda ani na najstarších obyvateľov nášho mesta. „Každoročne pripravujeme malé darčeky aj pre dôchodcov v Dome opatrovateľskej služby v Dobšinej a preto sme im aj tento rok zaniesli balíček koláčov.“ Dodala pani riaditeľka Rybárová. Ako môžete vidieť vo fotogalérií, zo samotných záberov sála šťastie a radosť detí, ktorým bol tento milý projekt určený. Podporiť dobrú myšlienku Centra voľného času prišiel dnes aj primátor mesta Dobšiná Ján Slovák (nezávislý).

Foto: Redakcia MD a CVČ Dobšiná