Budovu využijú úrady, terénnym sociálnym pracovníkom majú nájsť iné priestory

Stavebný úrad, Školský úrad, ale aj terénne sociálne pracovníčky našli svoje miesto v budove číslo 567 patriacej mestu Dobšiná na ulici SNP. Na pôde minulého Mestského zastupiteľstva sa prejednávala aj nedostatočnosť priestorov , na čo upozornila zamestnankyňa Stavebného úradu v Dobšinej, Jana Puškášová. Mestu totiž prišla ponuka na prenájom prízemných priestorov budovy, na ktorej poschodí sa tlačia tri zmienené inštitúcie, čo značne komplikuje prácu zamestnancom a v neposlednom rade nepôsobí príliš reprezentatívne.

Ako na pôde Mestského zastupiteľstva uviedla Jana Puškášová: “V úrade mám často rokovania, ktoré je niekedy problematické viesť vzhľadom na vedľajšiu kanceláriu terénnych sociálnych pracovníkov. Býva tam veľmi živo, čo je samozrejme vzhľadom na povahu náplne práce pochopiteľné, no dosť to ruší. Tiež sa domnievam, že bez možnosti adekvátneho priestoru, v ktorom by sa mohli viesť rokovania a možnou súkromnou prevádzkou na prízemí, by úrad strácal na vážnosti a situáciu by to ešte skomplikovalo.“ Uviedla zamestnankyňa Stavebného úradu v Dobšinej na margo celej situácie.

Mestskí poslanci sa preto okamžite začali zaujímať o stav budovy, ale aj možnosť ju ďalej využiť pre potreby mesta. Primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD) povedal: „Je pravdou, že túto budovu by sme vedeli lepšie využiť v prospech mesta a preto som za to, aby sa ani časť tejto budovy neprenajímala a v jej priestoroch sa vytvorili vhodné podmienky pre chod úradov.“ Mestskí poslanci sa uzniesli, že budova sa záujemcovi neprenajme a následne padli aj prvé návrhy, kde by Stavebný úrad mohol získať prízemie a pre terénnych sociálnych pracovníkov sa bude hľadať vhodnejšie miesto, kde sa často skloňovali priestory v blízkosti Mestskej polície.

Ilustračné foto: Redakcia MD