Kultúra

Brigáda členov ZO SZTP v Dobšinej na cintoríne

Slnečné lúče a pekné počasie v mnohých z nás posilňuje radosť z blížiaceho sa leta a nabáda nás  na čistenie svojho okolia. S peknou myšlienkou vyčistiť a skrášliť miestny cintorín pri Dome smútku prišli členovia ZO SZTP v Dobšinej. Pod vedením predsedu pána Jozefa Lelka zorganizovali v sobotu dňa 27.5.2017 brigádu na cintoríne,  kde pokosili, pohrabali a vyčistili okolie hrobov. Namáhavá práca dala zabrať všetkým brigádnikom, najmä ženskému pohlaviu.  Zaslúženú prácu odviedli  aj muži s krovinorezmi, ktoré brigádnikom zapožičalo Mesto Dobšiná.

Počasie bolo priaznivé a tak naplánované činnosti  sa podarilo úspešne dokončiť. Členovia ZO SZTP svojimi aktivitami takto dokazujú, že mnohí napriek zdravotnému postihnutiu  sa zapájajú do spoločenských aktivít  a že miestna organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých je v našom meste spoločenskou organizáciou, ktorá svojou činnosťou ďaleko presahuje rámec  svojho zamerania.  Všetkým ochotným členom miestnej organizácie, ktorí sa tejto brigády zúčastnili patrí naša vďaka. Priebeh brigády si môžete pozrieť vo fotogalérii.

PhDr. Eva Mihóková, foto: Mgr. Anna Lenkeyová