Béreš a Slovák prví na Dobšinskej zime 2013

Ako sa už stalo tradíciou, koncom januára sa v meste Dobšiná každoročne usporadúva amatérska rallye s názvom ‘Dobšinská zima’. Podujatie, ktoré sa konalo v sobotu 26. januára, bolo do istej miery jubilejným. Nadšenci jazdy na štyroch kolesách sa stretli už po jedenásty krát. Organizátorom rallye je mesto Dobšiná v spolupráci s Autocrosovým klubom Revúca.. Preteky sú aj súčasťou seriálu ‘Mini Rally Cup 2013′, na ktorom sa zúčastňujú pretekári z regionálneho aj celoslovenského poľa.

Organizačný výbor akcie sídlil v kultúrnom dome na Námestí baníkov. Trať súťaže pozostávala z troch rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 11,5 kilometra. Pretekári sa museli na trati vyrovnať so snehovou a ľadovou pokrývkou.

Ako uviedli pred časom organizátori, Dobšinská zima 2013 je pre nich štartom do sezóny dvojnásobného jubilea, v rámci ktorého si pripomenuli aj štyridsiate výročie organizovania prvých pretekov automobilov do vrchu v Dobšinej a zároveň uskutočnia ich XXX. ročník, ktorý bude znova zaradený do  prestížneho seriálu Majstrovstiev Európy.

„Aj pre budúci rok sa spoliehame na Vašu priazeň a veríme, že i nastávajúca motoristická sezóna v Dobšinej prinesie všetkým jej účastníkom zaujímavé a príjemné zážitky.“ Dodal organizátor. Tohto roku sa darilo domácim jazdcom, čo si môžete pozrieť vo fotogalérií a na tomto odkaze s absolútnymi výsledkami. Dobšinskej zime 2013 ale kraľoval Jozef Béreš a domáci Ján Slovák na Subaru Impreza, ktorý sa umiestnili na prvej priečke absolútneho poradia s časom 8:52,46.

Redakcia MD, Foto: Lukáš Koska

{youtube} AcXLjW-qR9o {/youtube}