Kultúra

Banícke združenie bilancovalo svoju činnosť

Baníckymi symbolmi – zástavou, kladivkami, ktoré majú 165 rokov, svietnikom, ládou a lopatou, vítala divadelná sála Kultúrneho domu v Dobšinej 21.05.2017 členov baníckeho spolku Bratstvo na výročnej schôdzi. Po zahájení schôdze si prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulých členov. Po vypočutí oficiálnych správ o činnosti a hospodárení spolku nasledovala plodná diskusia o činnosti a aj nové návrhy k činnosti. V nasledujúcom období budú sa členovia aktívne zapájať do činností v meste pri rôznych slávnostných príležitostiach, spomienkových udalostiach, pri nosení na pohreboch, reprezentácii mesta a pri organizovaní Turíčnych sviatkov.

Do ďalšieho obdobia sa výbor a členovia spolku budú snažiť získať nových členov a podľa možností zabezpečiť účasť baníckeho spolku, ako najstaršieho na Slovensku, na rôznych stretnutiach baníckych spolkov. Na schôdzi boli tradičným spôsobom – lopatovaním prijatí dvaja noví členovia. Do baníckeho domčeka, pribudli aj dva nové darčeky od mesta Komló a od pána Vávru, ktorý upravil dva polodrahokamy nájdené v oblasti Dobšinej a a umiestnil ich na drevenom podstavci aj s popisom.

Mgr. Etela Kukurová, foto: JK