Šport

Atmosféru Rallye Tatry sme si užili aj v Dobšinej

 

Nepatrný rozdiel 0,7 sekundy určil po 101 ostrých kilometroch rýchlostných skúšok víťaza tohto ročníka Rallye Tatry 2017, tretej súťaže tohtoročného seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally, ktorej atmosféru sme čiastočne zažili aj v Dobšinej. Z víťazstva sa raduje posádka Rufa Šport v zložení Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski na vozidle Škoda Fabia R5. Pre poľského jazdca sa jedná o tretiu výhru pod Tatrami, keď nadviazal na predchádzajúce výhry v rokoch 2008 a 2015. Na druhom mieste skončila Slovensko-česká posádka Martin Koči, Filip Schovánek (Škoda Fabia R5) z tímu Styllex motorsport, ktorá sa dostala do vedenia v slovenskom šampionáte. Tretiu priečku vybojovali obhajcovia minuloročného víťazstva v Tatrách Tomáš Ondrej, Adam Gömöry na vozidle Škoda Fabia WRC, keď na víťazného Grzyba stratili 15,0 sekúnd.

44. ročník Rallye Tatry mal úspešný priebeh a počas dvoch dní ju sledovali tisíce divákov. Toto mimoriadne obľúbené podujatie zavítalo v sobotu 27. mája 2017 aj do Dobšinej, kde sa jazdci sústredili od preskupenia na Námestí baníkov v našom meste po 6. rýchlostnej skúške. Hlavne domáci držali palce posádkam L Racing v zložení Fusko & Slovák, ktorí však neskôr museli zo súťaže odstúpiť pre odpadnuté koleso.  Šiesty do cieľa došiel Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5). Náročnú súťaž dokončilo v rámci slovenského šampionátu 33 posádok z pôvodného počtu 49 na štarte.

Rally Tatry boli aj tretím dielom Tatranskom-Valašského pohára v rally, ktorý začal pri Valašskej rally vo Valašskom Meziříčí. Z víťazstva sa raduje česká posádka Lukáš Matěna, Lukáš Hlaváč, druhá skončila Slovensko-česká dvojica Richard Pravda, Ondřej Krajča (všetci Mitsubishi Lancer EVO IX) a tretia ďalšia Česi Jiří Pohlídal, Vladimír Machoň (Nissan Micra).

Konečné poradie 44. RALLYE TATRY 2017 (po 9. rýchlostnej skúške):

1.Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 52:32,4 min
2. Koči, Schovánek (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 0,7 s
3. Ondrej, Gömöri (SVK, Škoda Fabia WRC) + 15,0 s
4. Valoušek, Havelková (CZE, Ford Fiesta R5) + 42,7 s
5. Adielsson, Johansson (SWE, Ford Fiesta R5) + 1:06,7 min
6. Majerčák, Vejačková (SVK, Ford Fiesta R5) + 1:15,4 min
7. Drotár, Plachý (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 2:44,9 min
8. Kukučka, Vejačka (SVK, Ford Fiesta R5) + 3:07,6 min
9. Gavlák, Horniaček (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 3:23,9 min
10. Német, Szegö (HUN, Ford Fiesta R5) + 4:43,1 min
15. Strychalski, Pochron (POL, Nissan 350Z) , 1. miesto 2WD + 6:28,2 min

Text: Mediálny okruh & Juraj Karika, foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »