Aj v Dobšinej uprednostnili Kisku pred Ficom

Včerajšia sobota patrila druhému kolu prezidentských volieb. Táto tematika rezonovala celou krajinou a nevyhla sa ani Dobšinej. Aj v našom meste sa už po druhýkrát zišli členovia volebných komisií, ktorí už od 06:00 hodiny ranej pripravovali volebné miestnosti, ktoré sa pre voličov otvorili o hodinu neskôr. Kontrola a zapečatenie urien, pripravenie volebného priestoru, spočítanie a príprava hlasovacích lístkov a obálok, to bolo úvodnou prácou členov jednotlivých komisií. Pred otvorením volebných miestností, prišiel prítomných pozdraviť aj primátor mesta Karol Horník (Smer-SD).

Od siedmej hodiny rannej sa otvorili volebné miestnosti, kde mohli občania prideliť hlas jednému z dvoch kandidátov. Nezabudlo sa ani na obyvateľov mesta, ktorí sa nemohli zo zdravotných dôvodov dostaviť do volebných miestností a po tom, čo boli nahlásení komisií, bola k nim poslaná prenosná volebná urna, ktorú dopravili určení členovia komisie. O bezpečnosť druhého kola prezidentských volieb sa starali príslušníci štátnej, ale aj mestskej polície a rómskej občianskej hliadky, ktorí hliadkovali pred mestským kultúrnym strediskom, ale aj samotnými volebnými miestnosťami, až do ukončenia volieb. Každého zaiste zaujíma, ako sme hlasovali v Dobšinej.

V našom meste bolo v týchto voľbách zapísaných v zoznamoch oprávnených voličov dovedna 3607 občanov. Vydaných bolo v Dobšinej 1230 volebných obálok a kandidátom bolo odovzdaných presne 1216 platných hlasov. To hovorí o 34,10% účasti. Najúspešnejším kandidátom sa stal Andrej Kiska (nezávislý), ktorý získal 55,26% podiel, čo vo všetkých troch volebných obvodoch činí 672 platných hlasov, ktoré mu odovzdali voliči a tým tak aj v našom meste prevalcoval svojho protikandidáta Róberta Fica (Smer-SD), ktorý nebol úspešný ani v celoslovenskom meradle. Ako sme hlasovali v Dobšinej vám prinášame v prehľadnej tabuľke a pripájame aj fotogalériu z druhého kola prezidentských volieb.

Kandidát

Počet hlasov