Aj takto vzniká atmosféra Vianoc

Pracovníci Podniku služieb mesta Dobšiná s.r.o. (PS) sa od 29.11.2018 pustili do vyzdobovania mesta svetelnou výzdobou. Osvetlené 3D sviečky, tiež postavy sú na  námestí neodmysliteľnou výzdobou, tiež hlavný vianočný stromček. Aj vďaka úsiliu pracovníkov PS mohol tento stromček Mikuláš pri návšteve Dobšinej rozžiariť. Ako nám povedal konateľ PS Dobšiná, Milan Lukáč, v tomto roku žiaľ nastal týždenný sklz pre poruchu a zmeny na svetelných banneroch z dôvodu predĺžených dodávateľských prác. Momentálne žiaľ bude chýbať aj vyzdobený druhý vianočný stromček, ktorý sa tradične nachádzal na Troch ružiach z bezpečnostných dôvodov, no nahradí ho už v minulom roku realizovaná výzdoba stromčeka pri detskom ihrisku na sídlisku Rozkvet. Obyvatelia sa ale aj v teraz môžu tešiť na plnú vianočnú výzdobu ako po minulé obdobie na hlavnej ulici a pri vstupe na námestie Baníkov, kde budú svetelné reťaze s textami a motívmi Vianoc.

Text & foto: Red. JK