Kultúra

44. ročník zrazu mestských turistov na Čuntave

V letnom období sa Klub slovenských turistov v Dobšinej zameriava na pešiu turistiku. Okolie nášho mesta na to poskytuje ideálne podmienky. Medzi pravidelne organizované letné turistické akcie patrí aj tradičný Mestský zraz turistov na Čuntave. Mestské zrazy sa uskutočňujú už vyše 40 rokov každoročne v mesiaci jún a sú spojené s turistickým prechodom. Inak tomu nebolo ani v sobotu 20. júna 2015, kedy sa mestskí turisti stretli už po 44-tý krát. O ôsmej hodine sa účastníci stretli na autobusovej zastávke pri námestí, odkiaľ cestovali do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne a následne sa vybrali peši cez Nižnú Záhradu na obľúbenú Čuntavu.

Turisti mali možnosť odbočky zo sedla Červený smrek na vyhliadky Strmá pyrt a Ondrejisko, čo využil nejeden z nich. Po príchode na Čuntavu ich čakal pestrý program vo forme športovo-zábavných súťaží o vecné ceny. Večer si účastníci zrazu spríjemnili posedením pri živej hudbe a vatre, ktorá umocňovala atmosféru. Pre menej zdatných bol vo večerných hodinách pripravený z Čuntavy odvoz Aviou, ktorú poskytli Mestské lesy Dobšiná. Zdatnejší turisti mali možnosť prenocovania v chate Rita, prípadne vlastných stanoch a neskôr zopakovania si pochodu vo forme návratu.

Redakcia MD, foto: T. Harmatha