Nezaradené

15. ročník športového stretnutia detí a mládeže partnerských miest

V dňoch 20. – 22.mája 2016 sa žiaci Základnej školy v Dobšinej  a osemročného gymnázia v Dobšinej zúčastnili 15. ročníka športového stretnutia detí a mládeže partnerských miest v Šternberku (Česká republika). Za Mesto Dobšiná našu delegáciu tvoril primátor mesta Dobšiná Ján Slovák, poslankyňa MsZ Ing. M. Kolláriková, ktorá je aj predsedníčkou športovej komisie, poslanec MsZ S. Kuchár a referentka športu K. Vargová.  Okrem našich žiakov sa na stretnutí zúčastnili aj žiaci z partnerských miest Sajószentpéter (Maďarská republika), Kobiór (Poľská republika) a Šternberk (Česká republika). Súťažilo sa v týchto športových disciplínach: stolný tenis, lezenie na umelej stene, šach, atletika  /60m, 800m,1500m, skok do diaľky, vrh guľou,  volejbal – dievčatá, futbal – chlapci.

Najpozoruhodnejšie výsledky z našich reprezentantov dosiahol a skvelé výkony podal Matúš Smrek, žiak ZŠ, ktorý vyhral vrh guľou a v behu na 60 m a v skoku do diaľky skončil tretí. V celkovom hodnotení skončil prvý Šternberk, druhý Kobiór, tretí Sajoszntpéter a štvrtá Dobšiná, ktorej chýbal k tretiemu miestu jeden bod. Všetkým našim reprezentantom patrí poďakovanie za snahu a čas strávený na prípravu a reprezentáciu mesta Dobšiná  na 15. ročníku športového stretnutia detí a mládeže v Šternberku. Týmito podujatiami sa utužujú  tiež vzťahy medzi mestami, keďže sa na nich zídu aj primátori partnerských miest a záštitu nad športovým stretnutím vždy preberá predstaviteľ hosťujúceho mesta. Budúci ročník sa bude konať v poľskom meste Kobiór.

Mgr. Jaroslav Hutník, riaditeľ školy, foto: Ján Slovák